Accident si chemare în judecată. Care sunt cosecintele?

6 июня 2019 41

Buna ziua! Nu demult, intr-o parcare am dat cu spatele si am atins o masina si m-am oprit imediat. Am coborat din masina, m-am uitat la masina mea si la cealalta, nu am vazut nicio zgarietura, am asteptat putin apoi am plecat pentru cat ma astepta copilul la grădinița. Dar persoana data cand a venit la masina, a chemat poliția si a scris plangere. Poliția mi-a aplicat o amenda de 1.200 lei si 6 puncte si pentru ca am plecat de la locul accidentului o sa fie judecata. La ce decizie este de asteptat? Pot rămâne fara permis? Masina nu a fost zgariata, doar putin bara de protecție s-a lăsat in jos. Masina a fost reparata de asigurarea mea.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Pentru părăsirea locului accidentuli rutier Codul Contravențional prevede ca sancțiune ridicarea permisului de conducere de către instanța de judecată de accea urmează ca dvs să vă angajați un avocat pentru a vă apara drepturile dvs și pentru a convinge instanța că nu este oportun față de dvs să fie... mai detaliat aplicată această măsură.

7 июня 2019