Acesti 479 m.p. intra in mostenire?

9 августа 2018 36

Casa de locuit consta din constructie de piatra, cu suparata totala utila de 71,3 m.p., inclusiv de locuit 46,2 m.p., cu dependenta veceu, gard, care se afla pe un lot de pamant de 479 m.p. Acesti 479 m.p. intra in mostenire?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Nu contează suprafața totală a terenului, urmează să știți ce bunuri a avut defunctul și le-a deținut cu drept de proprietate pentru a putea deschide dosarul succesoral și de dobândi moștenirea.

9 августа 2018
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
În sensul de a afla care sunt bunurile imobile, adresa adresațivă cu cerere către cadastru pentru a vă informa despre bunuri înregistrate după decedat.

9 августа 2018