Achitarea amenzii contravenționale prevede recunoașterea automată a faptei și influențează la procesul de contestare

28 февраля 2024 3

Bună ziua. Am fost amendat de către INSP pentru parcarea neregulamentară a autoturismului. Doresc să contest procesul-verbal întocmit în privința mea. Cu toate acestea, am achitat amenda în 3 zile lucrătoare (cu reducere de 50%). Achitarea amenzii contravenționale prevede recunoașterea automată a faptei imputate și are vreun efect asupra examinării contestației?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua. Așa este.

29 февраля 2024