Acte pentru o afacere

28 мая 2023 41

Buna! Ce acte sunt necesare pentru a porni o afacere de inchirieri auto?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Este necesar să deschideți un SRL.
Acte care se prezintă:
buletinele de identitate ale fondatorilor sau reprezentanţilor acestora, împuterniciţi prin procură autentificată în modul stabilit de lege, precum şi al administratorului persoanei juridice;
cererea de înregistrare, semnată de fondatorul desemnat prin hotărârea de constituire;
hotărârea de constituire şi actele de constituire ale persoanei... mai detaliat juridice, în funcţie de forma juridică de organizare, aprobate de către toţi asociaţii fondatori (în două exemplare);
documentul ce confirmă achitarea taxei de înregistrare (se efectuează la organul înregistrării de stat prin intermediul MPay sau transfer bancar);
informaţia despre beneficiarul efectiv/beneficiarii efectivi save_alt , în conformitate cu Legea nr.308/2017 cu privire la prevenirea şi combaterea spălării banilor şi finanţării terorismului.

Dacă aveți nevoie de ajutor juridic la înregistrare, apelați-mă: 068769517

29 мая 2023