Administratia unui local a depus plangere pe mine

23 апреля 2019 19

Administratia unui local a depus plangere pe mine pe data de 19.04.19, precum eu, fiind in calitate de client, le-am deteriorat un scaun. Eu nu am facut-o intentionat. Ce pot face ca sa nu am probleme si sa evit amenda? Eu nu ma socot vinovat, deoarece nu am facut-o intentionat, scaunul era deja deteriorat, eu doar m-am rezemat pe el si s-a defectat.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Jan, imprudenta tot este o forma de vinovatie, respectiv nu puteti miza pe faptul ca nu ati avut intentia, insa avind in vedere ca era deteriorat acel scaun puteti merge la o negociere cu administratia, totodata poate aveti pe cineva care poate confirma faptul ca scaunul era deteriorat. In... mai detaliat caz contrar o sa fiti nevoit sa reparati prejudiciul cauzat astfe.

24 апреля 2019