Adresa juridica SRL - imobil in proces de constructie?

5 апреля 2017 35

Pentru a înregistra un SRL este nevoie de adresa juridică. Putem pune ca adresa juridică adresa poștală de la casă? Casa încă nu este dată în exploatare și pe adresa poștală nu este inca nimeni înregistrat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Адвокат

Buna intrebare. Nu cunosc din practica asemenea cazuri, desi vreau sa cred ca se poate. In practica, foarte des locuintele fondatorilor figureaza ca adrese juridice ale intreprinderilor.
Mai bine telefonati si intrebari aici: http://cis.gov.md/content/telefoanele-de-contact

7 апреля 2017