Ajutor social

27 августа 2017 43

Suntem o familie cu 3 copii minori. Sotul este invalid de gradul 2 cu diabet zaharat. Nu este angajat, dar primeste pensie de 2.200 lei, iar eu, mama copiilor, am indemnizatie lunara de 3.300 lei. Spuneti-mi, va rog, noi avem dreptul la vreo facilitate (ajutor) din partea statului? Multumesc anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună ziua!

Vedeți aici informația necesară: http://www.cnas.md/compartiment.php?l=ro&idc=558&t=/Alte-prestatii-sociale/

Succese!

27 августа 2017