Alarma de la magazine

1 августа 2018 52

Buna ziua! Locuim cu familia la sat. Vecini ne sunt doua magazine care au instalate sisteme de alarma. Am doi copii mici si alarma lor ma deranjeaza: se aude tare in casa si dimineata cand se deschid magazinele si noaptea poate sa se porneasca si nimeni n-o opreste. Este oare posilbil de solutionat problema aceasta? Unde ma pot adresa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Ca acțiuni de start, adresațivă în scris cu pretenție către proprietar magazin, dacă nu e efect, chemați poliția atunci cînd sinteți deranjat.
În ultima pas, în caz că nu sunt careva acțiuni concrete, cu actele de constatare de la poliție, mergeți în judecată cu obligarea magazinelor sa deconecteze sau să... mai detaliat ia alte măsuri

2 августа 2018