Alocarea de teren in intravilan pentru constructia casei

22 мая 2018 89

Sunt veteran de razboi la acţiunile pentru apărarea integrităţii teritoriale şi independenţei Republicii Moldova. Nu dispun de spațiu locativ și nici de lot de pământ. Am dreptul ssă mi se aloce un lot de pămțnt pentru construcția casei, conform art. 11 din Codul Funciar al RM, art. 14 lit. r) al Legii cu privire la veterani a RM. Da sau nu? Ori conform căror acte normative pot obține un lot pentru construcția unei case?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Olga Saveliev
  • Адвокат

Buna ziua. Consultati va rog aceasta Hotarare a Guvernului RM: http://lex.justice.md/md/336029/

29 мая 2018