Am achitat amenda și am contestat procesul-verbal

16 июня 2024 3

Bună ziua. Mi-a fost aplicată amendă contravențională pentru o pretinsă încălcare a Regulamentului Circulației Rutiere. Am achitat amenda, după care am decis totuși să contest procesul-verbal. Instanța a admis contestația și am avut câștig de cauză. Unde să mă adresez ca să recuperez banii achitați ca amendă?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Iurie, puteți să încercați la banca, la care ați depus amenda, cu hotărârea adoptată de instanță, dar vă spun n-o să obțineți nimica, e problematic acest lucru.

17 июня 2024
  • Адвокат
  • Иные правонарушения
  • Дорожные правонарушения

Adresați vă la Serviciul fiscal de la locul de trai.

17 июня 2024