Am credite si nu pot achita

1 октября 2018 151

Am credite la mai multe companii de finantare si nu pot sa le achit. Ce poate sa-mi faca judecata daca nu lucrez si nu am proprietati pe numele meu? Si daca o sa primesc interdictie de a parasi tara, o sa pot iasi din tara daca am 2 cetatenii (cu a doua cetățenie)?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Pentru neachitare, puteți fi restrîns în posibilități, adică eliberarea de acte, sechestru pe bunuri, inclusiv și interdicții de a părăsi țara.
Sigur, în cazul dublei cetățenii, puteți trece frontiera la prezentarea de acte ca cet. a RO.
Sigur dacă hotărârea va fi recunoacută în RO, atunci puteți fi urmărit și în... mai detaliat RO.

1 октября 2018