Am crescut, iar mai tarziu am si infiat 3 copii

22 октября 2021 14

Buna ziua! Am avut sub tutela multi ani 3 copii ai surorii decedate, iar mai tarziu i-am infiat, dar documentele nu s-au schimbat pe familia mea. In asa caz, mi se adauga ceva ani la stagiul de munca, adica ma ajuta la pensie?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Mariana, dacă DVS ați coordonat chestiunea dată cu organul de tutelă din raion și ați fost recunoscută în calitate de tutelar, plătită ofical de acest organ. În cazul dat se v-a socoti ceva.

23 октября 2021