Am cumpărat casa, dar nu și bunurile din ea!

1 февраля 2018 57

Am procurat casa de la bancă, bunurile din casă nu. Banca peste o lună nu a venit să la ridice. Când am telefonat să intrebam de ce nu le iau, au spus sa le scoatem afară și să le dam foc. Peste 9 luni de zile banca scrie plțngere la poliție că nu vrem să le dam bunurile. Soțul a spus că le intoarce, cu condiția că banca ne plătește prejudiciu pentru că le-am păstrat atâta vreme. Nu știu: este corect așa, avem dreptate sau nu? Cum să facem?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună,
Va rog sa concretizați dacă ați cumpărat sau nu acest bun în procedura de executare la licitație?!

1 февраля 2018