Am cumparat o motocicleta, dar nu am reusit sa o inmatriculez pe numele meu pana la decesul fostului proprietar

23 мая 2024 3

Buna ziua. Am cumparat o motocicleta si proprietarul mi-a eliberat procura. Dupa un timp, proprietarul mentionat a decedat, respectiv procura nu mai are valoare. Cum fac actele pe motocicleta in aceasta situatie? Multumesc anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Trebuie să găsiți moștenitorii proprietarului și cu ei să vă înțelegeți. Altă soluție nu este.

25 мая 2024