Am cumparat un apartament in ipoteca

21 апреля 2020 41

Buna ziua! Am cumparat un apartament in ipoteca, jumatate de pret l-am dat noi, jumatate - banca. Ce document trebue sa-mi dea banca, care este procedura?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Bună ziua Maria,

Posibil aveți învedere situația când ipoteca a fost achitată complet. În așa caz trebuie să obțineți acordul scris a creditorului gajist cu privire la radierea ipotecii din registrul bunurilor imobile. Cu acest acord mergeți la ASP și radiați ipoteca din registru.

22 апреля 2020