Am cumparat un telefon care de fapt este furat, iar eu nu stiam

25 июля 2018 124

Acum 4 luni am cumparat un telefon mobil de la un baiat din Chisinau. Iar acum 3 zile m-au sunat pe telefonul fix si s-au prezentat de la politie. Au spus ca am comis o infractiune furand telefonul dat si trebuie sa ma prezint la sediul de politie numaidecit. Ei cred ca eu am furat telefonul desi nu am fost eu si nici macar nu au dovezi. Va rog frumos sa-mi dati un sfat ce trebuie sa fac. Si la ce sa ma astept.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
Dacă nu ați comis infracțiunea dată ar fi cazul sa spuneți de la cine, cum când și în ce circumstanțe ați procurat telefonul. Sa comunicați datele pe care le mai aveți.
Telefonul va fi ridicat și predat părții vătămate.

28 июля 2018