Am dat un apartament in chirie, fara a incheia contract de locatiune.

6 августа 2017 159

Buna ziua! Puteti sa ma ajutati cu un sfat. Am dat un apartament in chirie, fara a incheia contract de locatiune. Chiriasii au plecat fara sa achite serviciile comunale, si este o suma enorm de mare. Cu recipisa care o am de la ei, din momentul in care au intrat in apartament, si ei se angajeaza sa achite chiria și serviciile comunale, pot sa-i dau in judecata? Multumesc!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună ziua!

Cu siguranță puteți acționa chiriașii în instanța de judecată, dar să țineți cont de termen de prescripție de 3 ani stabilit pentru apărarea dreptului încălcat.

Succese!

7 августа 2017