Am deschis o Gospodarie taraneasca recent

10 сентября 2018 32

Salut! Imi puteti spune, va rog: am deschis o Gospodarie taraneasca recent si vreau sa plantez anul acesta nuci. Trebuie sa achit ceva taxe la stat? Asistenta sociala tot trebuie s-o achit? Suntem o familie cu 2 copii si nu lucram niciunul.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Viorel,
Ar fi cazul să consultați un contabil, deoarece ei sunt specialiști în domeniul dat și cunosc regulile de evidență contabilă la diverse tipuri de forme juridico-organizatorice a activității economice.
O alternativă ar fi să vă adresați la CNAS, CNAM, Serviciul Fiscal de Stat să vi se comunice exact toate tipurile... mai detaliat de declarații/dări de seamă care se depune și de câte ori pe an și în ce perioade se depun acestea.

10 сентября 2018