Am luat un credit, n-am achitat.

20 мая 2018 80

Am luat un credit, n-am achitat 3 luni. M-au sunat si mi-au spus ca trebuie sa achit 90.000, 3.200 lunar timp de 24 luni. Au dreptate?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Reieșind din întrebare, nu este clar nimic, prea puțină informație, pentru a putea obține un răspuns, citiți contractul semnat, dacă nu vă e clar ceva, vă adresați cu toate actele deținut către un jurist.
Sigur că condițiile sus enunțate sunt abuzive, dar urmează să fie studiat contractul.

21 мая 2018
  • Юрисконсульт

D-.l Anatolie, în aşa caz DVS trebue să expediaţi o scrisoare în adresa companiei, unde să indicaţi în ce constă suma de 90000 lei, adica din ce este alcătuită ( asta în caz dacă nu este clar conţinutul contractului ).

15 июня 2018