Am procurat o masina din Germania si am inmatriculat-o in Romania

14 сентября 2019 16

Am procurat o masina din Germania si am inmatriculat-o in Romania. După termenul de 180 de zile de aflare in RM, pe cat timp trebuie sa scot autoturismul din țară pentru a putea intra din nou cu ea In RM? Mulțumesc anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca nu cădeți sub alte reguli, atunci, auto, urmează să se afle pe teritoriul MD pe o perioadă de 180 zile pe parcursul a 12 luni, in rest auto urmează a fi scos, adică cel puțin pe 180 zile.

16 сентября 2019