Am refuzat sa semnez procesul-verbal

28 октября 2021 174

Buna ziua. Am fost oprit de politie pentru ca am neglijat un indicator rutier, pe care nu l-am observat. Am scris in procesul-verbal ca nu sunt de acord si am explicat cauzele. Nu am semnat procesul-verbal si nu am luat copia acestuia. Am inteles mai tarziu ca trebuia sa iau copia si sa depun contestatie. Ce se poate de facut acum si ce urmari ma asteapta? Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Ca sa nu vă așteptați la diferite situații neplăcute, mergeți la mun. Chișinău str. Doina 102 (dacă încălcarea a avut loc în Chișinău) și solicitați să vă eibereze copia procesului verbal, din acel moment puteți achita jumătate în 3 zile sau contesta în 15 zile.

29 октября 2021