Am un frate invalid care a fost dat afara din casa parinteasca de fratele lui mai mare

31 августа 2018 17

Buna ziua. Am un frate invalid care a fost dat afara din casa parinteasca de fratele lui mai mare. Ce drepturi are fratele invalid? Unde trebue sa ne adresam, pentru ca nu are unde trai?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Liuda,
Pentru a vă putea oferi un răspuns vă rog să ne spuneți cui apăraține bunul imobil?
Or, în cazul în care bunul aparține doar fratelui mai mare, juridic acesta are dreptul să recurgă la asemenea acțiuni.

31 августа 2018