Am voie sau nu sa confisc telefonul sotiei infidele ca proba pentru instanta?

22 мая 2017 48

Buna ziua. Vreau sa divortez de sotie. Avem impreuna un copil de aproape 6 ani, fara alte obligatii. Mentionez ca am prins o cu altu.
Ce va intreb:
Am voie sau nu am voie sa i confisc telefonul ca proba in instanta?
Am sau nu voie sa nu i dau hainele?
Copilul ramane cu mine sau cu ea, ea nu are domiciliu stabil, eu am domiciliu stabil plus serviciu?
Astea pana la o hotarare din partea instantei vizavi de copil.
Multumesc Astept si eu un raspuns.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

actiune in instanta cu privire la divort si stabilirea domiciliului !
Nu aveti drepturi asupra bunurilor ei personale !(telefon si haine)
Colectati din telefon probele necesare pentru demonstrarea infidelitatii!
Pina la o hotarire judecatoreasca ambii aveti aceleasi drepturi asupra copilului!
Succese!

22 мая 2017