Amenintare cu inchisoare

5 октября 2023 3

Buna ziua. Am un credit luat la banca si altul - la o companie de microfinantare. Am achitat ratele timp de 16 luni, dar apoi au aparut probleme financiare si nu le-am mai putut achita. Executorul sustine ca risc sa fac 3 ani de inchisoare daca nu sting datoria. Este posibil asa ceva?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Este o intimidare pentru a va stimula îndeplinirea obligațiilor. Dvs nu va eschivați cu rea credință odată ce puteți demonstra starea financiară precară.

Puteți face achitări în sume de care dispuneți și asta va demonstra buna Dvs credință și prin urmare va fi imposibil și atragerea la răspundere pentru... mai detaliat neexecutarea intenționată a hotaritii de judecată.

7 октября 2023