Amnistia din 24.12.2021

1 марта 2024 3

Bună! Vă rog frumos să mă informați pe cât termen este valabilă amnistia din 24.12.2021 și dacă aceasta poate fi aplicată în cazul unei infracțiuni săvârșite în anul 2019. Vă mulțumesc mult!

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Alexandru, termenul de prescripție pe amnistia menționată constituie 6 luni. Da a fost posibil de aplicat amnistia pentru infracțiunea comisă în 2019, dacă ați omis, vinovat este DVS sau avocatul DVS, dacă ta afli în zonă, șeful zonei.

2 марта 2024
  • Адвокат

amnistia nu are termen............se aplică dacă sunt întrunite condițiile și evident că se aplică pentru infracțiunea din anul 2019 dacă există un proces penal în acest sens

2 марта 2024