Amnistia în cazul infracțiunilor (4 la număr) prevăzute de art. 186 alin. 2 CP

17 января 2022 170

Buna! Spuneti-mi, va rog, cei condamnați in temeiul art. 186 alin. 2 CP cad sub incidența amnistiei? Este vorba de patru episoade, cu recunoasterea deplină a vinovăției? Multumesc.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Noroc Roman, eu îți mențin cu o 100%,că nimerește sub amnistie pentru aceasta trebue să depui o cerere la procurorul , care instrumentează cauza. Dacă ești în stare e tot normal, dacă vrei să-ți acord un serviciu poți apela la telefonul 068669950 și noi putem să discuta mai amănunțit, bine.... mai detaliat Succese.

18 января 2022
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună,

Cele invocate de coleg mai sus sunt niște aberații or în acest caz persoanele condamnate urmează sa depuie cerere de aplicare a amnistiei către administrația penitenciarului unde ispășesc pedeapsa pentru a evalua posibilitatea aplicării și remiterii dosarelor în judecată în acest sens. Infracțiunea respectivă cade sub incidența amnistiei.

18 января 2022