Angajare !!!

26 августа 2018 40

Ma angajez pe perioada de lucru 24.09.18 pina la 12.10.2019. Doamna care a lucrat si-a luat 1 an concediu de maternitate. Poate dumneaei dupa acest an sa se intoarca la munca si eu sa nu mai detin acest post din motiv ca ea revine? Completare la raspunsul pe care mi l-ati oferit mai sus!!!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Cristian Papanaga
  • Адвокат

1. Alin. (3) al art. 83 din Codul Muncii: Contractul individual de muncă pe durată determinată încheiat pentru perioada îndeplinirii obligaţiilor de muncă ale salariatului al cărui contract individual de muncă este suspendat sau care se află în concediul respectiv (art.55 lit.a)) încetează în ziua reîntoarcerii acestui salariat la lucru.... mai detaliat
2. Salariata revine, contractul dmn. încetează. Vedeți răspunsul și la întrebarea anterioară acordată de dmn.
Baftă!

26 августа 2018