Aparataj medical

21 октября 2021 21

Bună ziua. As dori sa aflu cum este posibil de adus în Moldova aparataj medical din alta țară. Se poate face ca persoana fizica sau doar persoana juridica? Devamarea, acte necesare? Și de ce este nevoie pentru utilizarea lor ca persoana juridica (cabinet, centru)?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl. Mircea, eu vă propun să eșiți cu o cerere la Vama Republicană ( mun. Chișinău , str. Storostenco 30 ) sau la Emaiul : vama@customs.gov.md cu o cerere, unde o să stipulați celea menționate în mesaj.

23 октября 2021