Apartament donat in sechestru

22 июня 2024 3

Buna ziua. Am donat apartamentul meu copilului. Recent, am aflat la cadastru ca apartamentul vizat este pus sub sechestru. Nu am aflat motivul aplicarii sechestrului, fiul nu reactioneaza si nu imi da nicio informatie. Unde pot sa o obtin? Am dreptul de a primi aceasta informatie sau e cu caracter personal?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna d-na Inga vă adresați la cadastru să vă prezinte o copie la închererea executorului, care v-a pus sub sechestru. Da, DVS ați avut în plan să donați apartamentul, dar n-o să puteți facve acest lucru, până când n-o să vă clarificați cu aplicarea sechestrului, cine a aplicat aceasta, undeva... mai detaliat DCVS ați avut o datorie, care n-a fost acoperită, mai detailiat sunteți în drept să apelați la viberul meu de pe telefonul +37368669950, noi vom discut mai detailiat pe chestile DVS, ce și cum.

23 июня 2024