Art. 83 alin. (2) din Codul de Executare

3 февраля 2024 3

Bună ziua. Mama mea a fost restabilită în funcţie prin decizie judiciară irevocabilă. Prin urmare, angajatorul a emis ordin de restabilire, ca aproape imediat să o concedieze în temeiul aceluiaşi articol ca și prima dată. Mama poate intenta o nouă procedură de executare în temeiul art.83 alin. (2) din Codul de Executare sau e nevoie de un alt proces? Executorul explică că aceasta nu intră în atribuţiile sale. Mulţumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Адвокат

Buna ziua, mama dvs trebuie sa conteste ordinul orin care a fost concediata după ce a fost restabilită. Titlul de executare dvs îl aveti pentru prima concediere.

5 февраля 2024