Articolul 73 din Codul de Executare

16 сентября 2024 0

Salut. In Codul de Executare exista art. 73 care se refera la aducerea fortata a debitorului la executorul judecatoresc. Se mai aplica acesta? Poate politia sa ma duca fortat la executor?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Alexei, eu n-am văzut, ca executorul să apeleze la poliție pentru a aduce forțat pe debitor, nici-un polițist n-o să se supună executorului, e non sens.

16 сентября 2024
Mihai Gherbovei
  • Адвокат

buna alexei
deja din 25.03.2021 de către CC este declarat neconstituțional atr. 73 cod executare
succese

17 сентября 2024