As avea vreun drept sa iau indemnizatia in Romania?

4 августа 2018 58

Buna ziua. Locuiesc in Anglia de 2 ani, unde am avut acelasi job fara intrerupere. Acum am ramas insarcinata si vreau sa va intreb daca as avea vreun drept sa iau indemnizatia in Romania, deoarece nu vreau sa raman aici.

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Адвокат

Diana, consultati un jurist din Anglia referitor la drepturile salariale de care dispuneti (cu sau fara prezenta ulterioara in Anglia), precum si un jurist din Romania (asa am inteles din mesajul Dvs), care sunt garantiile sociale (probabil ca si persoana neasigurata) din Romania. In cazul Dvs nu se aplica legislatia... mai detaliat moldoveneasca.

6 августа 2018