Asigurare medicala, gospodarie taraneasca

22 апреля 2024 2

Buna ziua. Am avut o gospodarie taraneasca (GT), pe care am radiat-o pe 19.02.2024. Pe 02.04.2024 CNAM a inaintat in instanta cerere pentru incasarea de la mine a sumei datorate pentru prima de asigurare obligatorie de asistenta medicala pentru anul 2023. Daca GT nu mai exista, intentarea procesului de judecata pentru plata datoriilor mai este valabila? Multumesc.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna dl. Anatolie, din momentul radierea GȚ, DVS trebuia să înștiițați toate serviciile despre aceasta pentru a esclude plățile, care o să aibă loc, inclusiv și CNAM-l, ultimii n-au știut de așa ceva, ei au găsit de cuviință să înaimnteze o cerere în judecată pentru a incasa asidurarea obligatorie. DVS... mai detaliat sunteți în drept să luptați în judecată pentru a demonstra acest lucru.

22 апреля 2024
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna! Este posibil de solutionat cazul dvs. Contactati la nr. de telefon pentru suport și ajutor juridic 069049267

22 апреля 2024