Asigurare medicala obligatorie pentru cei care vin acasa de peste hotare

16 апреля 2020 34

Buna ziua. As dori sa vin acasa pentru 3 saptamani. Vreau sa intreb daca pot sa refuz sa achit asigurarea medicala. Nu sunt si nici n-am fost angajat in Republica Moldova, nu sunt proprietar de terenuri agricole si nu am afaceri in RM. Ce consecinte pot aparea daca nu achit? Multumesc anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Bună ziua Mulear,

Vă atașez un link la această temă:

https://yavo.md/rom/raspunsuri/v/polita-se-asigurare-medicala-obligatorie

17 апреля 2020