Autmobil cu geamurile umbrite

15 июня 2017 60

Eu personal la masina mea folosesc un fel de plasa neagra care se lipeste la geamuri cu magnete. In cazul in care agentul constatator opreste autovechiculul si el observa ca geamurile nu sunt umbrite doar ca a vazut ca a fost plasa! Evident ca poate sa-mi întocmească proces verbal dar, intrebarea mea e in felul urmator: daca vrea să-mi faca proces, e obligat să-mi dovedeasca pe loc precum ca aveam acea plasa? Si cum el imi poate asta demonstra?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Trebuie sa prezinte probe cu privire la existenta perdelei mentionate ...in caz contrar procesul-verbal este nul!
Totodata vreau sa ma judec pe asa un caz cu INP pe motiv ca legislatia nu este adaptata corect ...ori ...regulamentul interzice amplasarea obiectelor ce diminueaza vizibilitatea ...atentie : pe suprafata geamului ...iar perdeaua... mai detaliat mentionata nu este amplasata direct pe geam !

15 июня 2017