Automobilul este deteriorat - este nevoie sa achit taxele?

20 января 2024 3

Buna ziua. Detin un automobil care este deteriorat si sta in garaj. Trebuie sa achit platile aferente automobilului mentionat (impozitul rutier, asigurarea etc.) daca il tin in garaj in starea descrisa pe parcursul catorva ani?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Dacă automobilul respectiv nu circulă pe drumurile publice atunci nu sunteţi obligat să achitaţi nimic. Doar cînd o să doriţi să exploataţi acest automobil va trebui să procuraţi poliţa de asigurare, să treceţi revizia tehnică şi să achitaţi taxa pentru folosirea drumurilor.

20 января 2024