Autorizare constructie

5 апреля 2020 32

Pot sa obtin autorizare de la autoritati pentru constructia unui bloc, daca pe acel teritoriu se afla o magistrala de inalta tensiune care traverseaza terenul in diagonala, si in subteran, importante lucrari de sistematizare si utilitati de apa-canalizare de deservire a intregului cartier? Multumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Nu va putem furniza un răspuns expres, urmează să vă adresați cu cerere față de autoritățile locale, urmează a studia care este destinația terenului, sunt mai multe probleme.
Autoritatea locală este cea care va studia subiectul și elibera certificatul de urbanism și autorizația de construcție.

5 апреля 2020