Autorizație de construcție pentru modificarea unei construcții existente

18 марта 2024 3

Bună ziua! Am nevoie de autorizație de construcție, dacă doresc să extind o anexă de lângă casa de locuit, de la 6 m, cât are în prezent, la 14 m? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ecaterina, de dorit această întrebare să fie soluționată cu primăria din localitatea, unde vă aflați cu casa, adică cu locul de trai. Nu mai primărie e în drept să se aprecizeze cu locul de trai, ei poate să vă orienteze, ca să vă adresați la o altă adresă, de... mai detaliat exemplu la autorizația locală raională.

19 марта 2024