Aveam cu vreo 60 km peste limita admisa!

14 апреля 2018 59

Buna ziua. Am fost înregistrat de aparatul radar in stationare, dar nu am fost oprit de agentul de politie! Mentionez ca masina este inregistrata pe firma. Am vreo șansă să scap fără să-mi suspendeze permisul? Aveam cu vreo 60 km peste limita admisa!

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Cel mai probabil veți fi amendat, veți primi scrisoare cu aviz recomandat, aceasta va veni la sediul firmei sau pe numele proprietarului.

15 апреля 2018
Dumitru Barbaroș
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Valentin bună,

În Republica Moldova, permisul de conducere nu se ridică pentru depășirea vitezei.
În cel mai rău caz, poate fi aplicată o amendă de la 1200 la 1500 lei și 5 puncte de penalizare.

16 апреля 2018