Bataie

24 сентября 2018 70

Buna ziua! Cu 7 zile in urma am lovit un baiat pentru vorbe urate si a scris plingere la politie. Am vrut sa-i platesc tratamentul si toate cheltuielile, dar nu vrea. Ce o sa fie mai departe daca nu retrage plangerea?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

In dependență de vătămarea care i-ați cauzat-o veți fi atras la răspundere contravențională sau în cel mai rău caz răspundere penală care atrage după sine o amendă usturătoare.

Urmează să fiți contactați de poliție pentru audiere și stabilirea tuturor circumstanțelor totodată veți fi anunțat ce articol vi se incriminează.

24 сентября 2018