Buna ziua, daca puteti sa ma informati ce drepturi am ca investitor intr-o companie de constructie, care se declara insolventa.

8 ноября 2017 81

Am investit intr-un apartament (95% din costul lui) la o intreprindere de constructii cu multi ani in urma. Acum compania isi declara starea de insolventa. Ce drepturi mai am acum si daca nu risc sa pierd tot ce am investit? Apartamentul este inregistrat si la Cadastru. Daca ati putea sa-mi sugerati cum sa procedez mai departe. Casa este construita la 70-80%. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Este necesara studierea actelor pe deplin pentru oferirea oarecaror detalii , si daca dispuneti de informatie cu privire la etapa procedurii de insolvabilitate la moment puteti comenta mai jos !
In marea majoritatea cazurilor clientii ramin cu nimic, in cazul dstra unicul plus este finisarea casei construite la 70-80 %... mai detaliat , constructie care poate fi finisata de o alta intreprindere !

9 ноября 2017