Care este procedura completa de vânzare-cumpărare a unui teren destinat pentru construcții?

9 июля 2023 3

Salut! Doresc să procur un teren destinat pentru construcții. Am nevoie de ajutor, vă rog. Care sunt pașii care urmează în acest sens? Care sunt actele necesare de a fi prezentate de către vânzător?
Cum pot verifica starea terenului, dacă este într-adevăr autorizat pentru constructii, dacă nu este gajat, dacă proprietarul este real, dacă suprafața este măsurată corect și nu sta gardul vecinilor pe el, sau cum să măsor corect, astfel încât gardul meu să nu stea pe terenul vecinilor? Mulțumesc!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna Diana! Va pot ajuta in cazul dvs., verificind actele Vinzatorului sa nu fie sechestrat, vindut, cine este realul proprietar, ce acte mai trebuie, adica totul pentru ca sa fiti linistita in achizitionarea acestui teren. Apelati 069049267

10 июля 2023