Care este procedura dupa hotararea judecatii pentru incasarea pensiei alimentare?

16 января 2020 200

Am depus cerere in judecata pentru incasarea de la tatal copilului a pensiei alimentare. Judecata a hotarit ca tata este obligat sa achite pensia alimentara copilului. Unde trebuie sa ma adresez? Ce trebuie sa fac? Care este procedura daca eu am hotararea?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca nu achită benevol, solicitați de la judecată eliberarea titlului executoriu și prezentați la un executor judecătoresc, acesta urmînd sa demareze procedurile de executare silită.

16 января 2020