Care sunt conditiile pentru a putea obtine custodia totala asupra copilului minor?

11 августа 2018 44

Buna ziua. Sunt mama cu copil minor si am decis sa depun o cerere de divort. As vrea sa stiu care sunt conditiile pentru a obtine custodia totala asupra copilasului. Si care vor fi masurile luate daca voi mai daclara ca tata copilului face abuz de bauturi alcoolice si consuma zilnic substante cu efect psihotrop interzise.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua! În cererea de divorţ solicitaţi şi stabilirea locului de domiciliu a copilului minor. Referitor la consumul - acest fapt trebuie probat.

12 августа 2018