Carnetul de muncă

14 февраля 2024 3

Bună ziua! Vreau să mă angajez și mi se cere copia carnetului de muncă care mi-a fost eliberat încă în 2016, deoarece nu mai era nevoie de el. De atunci am activat în altă instituție, unde nu mi l-au cerut și respectiv perioada în cauză nu este trecută în carnet. Aș dori să aflu unde pot obține un extras privind vechimea în muncă. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua. Puteţi extrage această informaţie din cabinetul persolan de la Casa naţională de asigurări sociale.
https://acces.cnas.md/ac/login

Dacă aveţi semnătură electronică vă puteţi loga cu ea sau dacă nu aveţi semnătură electronică atunci adresaţi-vă la CTAS cu buletinul şi vi se va acorda Login şi parola de acces la cabinetul personal.

14 февраля 2024