Cati membri ai unei intovarasiri pomicole trebuie sa voteze transmiterea unui bun?

28 июня 2023 4

Salut. Intovarasirea pomicola are construit un apeduct pe bani proprii. Membrii intovarasirii doresc sa transmita operatorului Apa-Canal statia de pompare aferenta apeductului mentionat. Cati membri ai intovarasirii trebuie sa voteze (declare) ca sunt de acord cu transmiterea statiei? Multumesc anticipat!

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Răspunsul este indicat sau cel puțin ar trebui să fie prevăzut în statutul Întovărășirii.

De regulă
Hotărîrea adunării generale a membrilor întovărăşirii se adoptă cu majoritatea de voturi prin vot deschis.

29 июня 2023