Caut avocat pentru dosar decadere de drepturi parintesti

16 марта 2017 134

Fostul sot nu contribuie in nici o maniera la intretinerea si educarea copilului, s-a acumulat detorie pentru pensii alimentare ( mama+copilul) de aproximativ 50 mii lei. Intrebare: decaderea din dreturi parintesti aproximativ cit dureaza? Si aproximativ cit m-ar costa serviciile unui avocat? Pentru a discuta dosarul pot fi contactata la 068220922.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Adrian Țurcanu
  • Адвокат

Buna ziua! Legea indica ca orice dosar se examineaza intr-un termen rezonabil si dosarul privind decaderea din drepturile parintesti nu face exceptie. Din practica pot spune ca asa dosare dureaza 3-12 luni. Pretul unor asemenea servicii se va stabili de comun acord cu avocatul care va duce cazul (depinde si... mai detaliat de modul stabilirii onorariului - fix/sedinte judiciare etc.)

31 марта 2017