Căutarea debitorului

17 июня 2024 3

Bună ziua. Am pierdut un proces, a fost pronunțată hotărârea, care menționează " Căutarea debitorului se pune în sarcina Inspectoratului de Poliţie Centru al DP mun. Chișinău.” Voi fi căutat ca un hoț, cu forografii și video la televiziune? Cum pot depune apel la Curtea de Apel?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna dl. sau d-na C., căutare o să fie în diferite forme și nu mult timp, poliția o să afișeze o dată, de două ori ped televizor ( dar e gâci ) și mai mult nimican-o să întreprindă. Mai mult îi caută pe ceia, care sunt dispăruți de acasă, pe... mai detaliat ceia care datorează bani n-am auzit. Tot depinde de firma, la care sunteți dator și de suma de bani și dacă persoanele de la firmă are pe cineva în poliție și de alte circumstanțe, care nu sunt în favoarea DVS. DVS l-ați făcut pe șpionul, ați scris o literă, eu pot să vă orientezi să scriți un nume, poate să nu fie a DVS, la ziua de astăzi telefoane sunt multe și telefonul de pe care ași făcut publicația aceasta se poate de stins și să nu răspundeți, puteți să faceți rost de măsuri de invistigații sinestătoare pentru a nu fi divulgat. Facă o să faceți rost de hotărțre, DVS sunteți în drept să vă adresați la Curtea de Apel Bălți cu o cerere de apel și să invocați cu ceia ce nu sunteți de acord, asta e dreptul DVS. Căutarea DVS n-o să fie întreprinsă de poliție cu fotografii și video, DVS dintr-un țînțari ași făcut un hărmăsari, ha.

18 июня 2024