Caz de divorț

24 мая 2018 44

În cazul în care doresc să divorțez, soția fiind diagnosticată cu o boală psihică, are ea dreptul la copilul comun care este crescut la moment de mama mea? Ce pot face? Mulțumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Sigur că situația este una dificilă, dar în cazul în care puteți proba faptul că copilul nu v-a beneficia de grija mamei pe motiv de ... ,
Atunci instanța va dispune că domiciliul permanent să fie stabilit cu d-stră la sigur.

24 мая 2018