Ce documente imi trebuie ca sa pot lucra într-un salon de frumusețe ca master in alungirea genelor?

26 февраля 2018 61

Vreau sa incep a lucra într-un salon ca master in alungirea genelor. Dar nu stiu de cae documente am nevoie. Puteti sa ma ajutați?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Адвокат

Daniela, veti incheia cu angajatorul un contract individual de munca in forma scrisa. Pentru angajare veti prezenta urmatoarele documente:

a) buletinul de identitate sau un alt act de identitate;
b) carnetul de muncă, cu excepţia cazurilor cînd persoana se încadrează în cîmpul muncii pentru prima dată sau se angajează la o... mai detaliat muncă prin cumul;
d) diploma de studii, certificatul de calificare ce confirmă pregătirea specială – pentru profesiile care cer cunoştinţe sau calităţi speciale;
e) certificatul medical, în cazurile prevăzute de legislaţia în vigoare.

27 февраля 2018